Biuro podróży

Biuro Podróży PTTK

Od momentu swego powstania w 1957r. Oddział PTTK w Mikołowie nieustannie prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług turystycznych. Zgodnie z wymogami Ustawy o Turystyce posiadamy zezwolenie Marszałka Województwa Śląskiego (nr 211) na prowadzenie działalności organizatora imprez turystycznych w kraju.Działalność naszego biura objęta jest gwarancją: SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Naszą specjalnością jest organizacja wycieczek krajoznawczych pozwalających na poznanie najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonej kadrze wykwalifikowanych przewodników.

W ofercie naszego biura każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ sprzedajemy imprezy organizowane przez renomowanych organizatorów wypoczynku.

Oferujemy:

Międzynarodowe przewozy autokarowe.

Współpracujemy z takimi firmami przewozowymi jak: Eurolines Mądeltrans, Sindbad-Eurobus, Trans Express, Intercars. U nas kupisz bilety do większości krajów Europy.

Wczasy pobytowe, wycieczki objazdowe, kolonie, obozy młodzieżowe

Jesteśmy agentem wielu znanych i renomowanych touroperatorów. U nas możesz wykupić wczasy organizowane przez Almatur, Delta Travel, Tęczę, Juvenia 2000, TRIO, Skarpę, Euro Pol Tour, Rego – Bis, Marco, SolTur, Soltours, Atur, Mediterraneum, Antavia, IwTravel i wiele innych biur podróży.

Wycieczki dla szkół i zakładów pracy

Od wielu lat organizujemy wycieczki dla grup szkolnych i zakładów pracy w najciekawsze regiony naszego kraju. Pełną ofertę wycieczek prezentujemy tutaj.

Ubezpieczenia turystyczne

Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi  przy sprzedaży ubezpieczeń KL (kosztów leczenia), oraz NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Przed wakacyjnym wyjazdem warto zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę przed ewentualnymi kosztami leczenia za granicą.

  • SIGNAL IDUNA 

Powstała w Niemczech z połączenia SIGNAL w Dortmundzie oraz IDUNA Nova w Hamburgu. Firma działa na niemieckim rynku ubezpieczeniowym od ponad stu lat, osiągając status jednej z największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych.
W Polsce Signal Iduna obecna jest od 2001 roku, oferując kompleksowe pakiety ubezpieczeń zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i grupowych.

Bezpieczne Podróże to kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa dla osób wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych i biznesowych.

Standard Bezpiecznych Podróży stanowią trzy ubezpieczenia:

– kosztów leczenia i assistance

– następstw nieszczęśliwych wypadków

– pomocy prawnej

Zawsze możesz dostosować ubezpieczenie do swoich potrzeb i poszerzyć je o ryzyka związane z wyczynowym uprawianiem sportów, uprawianiem sportów zimowych, sportami ekstremalnymi, sportami wysokiego ryzyka, pracą fizyczną za granicą czy zaostrzeniem chorób przewlekłych.

  • TU EUROPA

Działa na rynku od ponad 20 lat. Firma tworzy nowatorskie ubezpieczenia dla klientów o różnych potrzebach.

Ubezpieczenie NNW Polska zapewnia kompleksową ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków klientów indywidualnych, jak również grup zorganizowanych, podróżujących po naszym kraju.

  • Karty EURO<26 (dla osób od 7 – 30 roku życia)

Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w wielu krajach europejskich, jednak karta to przede wszystkim całoroczne ubezpieczenie dla każdego, kto nie ukończył 30 lat. Ubezpieczenie od kosztów leczenia obowiązuje na całym świecie (bez USA i Kanady), ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku także w Polsce. Doskonale sprawdza się przy wakacyjnych wyjazdach a także zastępuje ubezpieczenie wykupywane na uczelni. Szczegóły tutaj.

  • Karty Planeta Młodych (dla osób od 5 – 59 roku życia)

Jeśli zastanawiasz się nad ubezpieczeniem  podczas letnich i zimowych wyjazdów turystycznych, ubezpieczeniem podczas wyjazdów zagranicznych na naukę, szukasz atrakcyjnych promocji w trakcie zakupów w różnych sklepach, kinach czy basenach – Karta Planeta Młodych będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Proponujemy aż 6 wariantów Karty wśród, których każdy znajdzie wersję pasującą do jego potrzeb. Ubezpieczenie zawarte w Karcie Planeta Młodych świetnie sprawdzi się jako tanie ubezpieczenie turystyczne. Karta Planeta Młodych  w zależności od wariantu zapewni Ci bezpieczeństwo  w trakcie uprawiania sporów rekreacyjnych jak również sportów wysokiego ryzyka. Karta Planeta Młodych to doskonałe rozwiązanie dla osób  wyjeżdżających na zagraniczny staż, praktykę. Szczegóły tutaj.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielimy państwu telefonicznie lub podczas wizyty w naszym biurze.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Telefon kontaktowy: 883 921 900

| © 2024: PTTK Mikołów |